Dlaczego warto korzystać z diety pudełkowej?

Dlaczego warto korzysta z cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny to coraz popularniejsza usługa wśród osób zdrowo odżywiających się, dbających o sylwetkę i regularnie trenujących, a także zapracowanych. Jeszcze dwa lata temu ten trend widoczny był jedynie w dużych miastach. Dziś firmy oferujące dowóz zbilansowanych posiłków do domu lub pracy dostępne są na wyciągnięcie ręki niemal w każdym mieście. Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa – co to jest?

Diety pudełkowe to sposób na utrzymanie zbilansowanej diety bez potrzeby codziennego przygotowywania posiłków. Tego typu catering opiera się na tym, że każdego dnia (najczęściej popołudniu, ale też późnym wieczorem) dostawca pod drzwi domu lub do pracy przywozi trzy do pięciu pudełek. W każdym znajduje się zbilansowany posiłek lub przekąska, stworzone według potrzeb i preferencji zamawiającego.

Korzyści z diety pudełkowej jest wiele, a jedną z nich jest umocnienie w trzymaniu się postanowień. Gotowe posiłki i przekąski, za które się zapłaciło, a które wystarczy podgrzać (a i to nie zawsze) są na tyle pożywne, że nie ma się nawet ochoty podjadać między nimi. Są też bardzo różnorodne, smakowite i kolorowe, a ich kaloryczność dopasowana jest do potrzeb zamawiającego.

Wykupienie diety wiąże się tym samym albo ze spotkaniem z dietetykiem, albo – jak w przypadku firmy Pomidor&Rukola z Pomorza – wypełnieniem formularza online, w którym podaje się swoje preferencje i potrzeby, na podstawie których tworzona jest spersonalizowana dieta. Daje to pewność, że – przy regularnym spożywaniu otrzymywanych posiłków – osiągnie się pożądane efekty.

Catering pudełkowy tworzony jest na miarę potrzeb. Oznacza to, że zawiera między innymi różne wersje kaloryczne. Rozpiętość waha się pomiędzy 1200 a nawet 3000 kcal w pięciu posiłkach dziennie. Dodatkowo każdy posiłek zbilansowany jest pod względem makroskładników niezbędnych do redukcji lub budowy masy mięśniowej.

Rodzaje diet dostosowane są więc do celu, jaki chce osiągnąć zamawiający, jego płci i aktywności fizycznej. Warto zwrócić uwagę na fakt, czy firma skupia się wyłącznie na „obcięciu” lub dodaniu kalorii w stosunku do wartości, które zalecają dietetycy, czy bierze pod uwagę również inne elementy wpływające na zbilansowanie posiłku. Duża ilość niezbędnego do budowy mięśni białka, czy zdrowych tłuszczy istotnych podczas redukcji to przecież tylko jedne z kwestii związanych ze zdrowym odżywianiem.

Różne wersje

Coś nie tylko dla alergików

Najlepsza dieta pudełkowa to taka, która uwzględnia różne dodatkowe upodobania i potrzeby zamawiających. Nietolerancja laktozy czy glutenu, niechęć do jedzenia grzybów albo wykluczenie mięsa to tylko niektóre z rzeczy, jakie muszą wziąć pod uwagę cateringi dietetyczne.

Dieta pudełkowa bez laktozy i inne gotowe posiłki dietetyczne mają być nie tylko zdrowe, ale przede wszystkim smaczne. Będą spełniać swoją funkcję dopiero wtedy, gdy osoba na diecie zje wszystko, nie pomijając żadnego składnika – każdy z nich bowiem zawiera m.in. dokładnie policzone makro- i mikroelementy.

Szansa na oszczędności

Ceny diet pudełkowych na pierwszy rzut oka wydają się dość wysokie. Warto jednak pamiętać, że pod dziennym kosztem kryją się 3 posiłki i ewentualnie dwie przekąski, czyli wszystko, co jest potrzebne do jedzenia w ciągu całego dnia! Są to wysokiej jakości, idealnie dobrane składniki, z których żaden nie jest przypadkowy.

Dla porównania trzeba wziąć pod uwagę aktualne ceny żywności, szczególnie tej zdrowej i z wyższej półki oraz wydatki związane z energią potrzebną do przygotowania posiłków, benzyną za trasę na zakupy, wodą niezbędną do zmywania po gotowaniu, a także wszelkie „drobne” wydawane na kompulsywnie kupowane przekąski i kwoty przeznaczone na „jedzenie na mieście”. Ostatecznie może się okazać, że takie dzienne wyżywienie kosztuje tyle samo, a w niektórych przypadkach nawet mniej, niż samodzielne przygotowanie posiłków.

Więcej czasu dla siebie

Jedzenie pudełkowe to też oszczędność, która nie przychodzi na myśl od razu. To nie spożytkowany na planowanie i przygotowywanie posiłków czas, który można przeznaczyć na treningi, regenerację albo dla swoich bliskich. Jest to niebagatelna zaleta takiego sposobu odżywiania się – dopiero po przejściu na tego typu dietę widać, jak wiele energii pochłania wszystko to, co kręci się wokół zdrowego odżywiania.

Ekologiczne podejście

Pudełkowe jedzenie wydaje się niezbyt ekologiczne ze względu na używane każdego dnia opakowania. Znane każdemu, kto kiedykolwiek zamawiał catering, styropianowe opakowania powoli jednak przechodzą do lamusa. Najlepsze firmy tego typu korzystają z ekologicznych, biodegradowalnych pojemników, a czasem korzystają z plastikowych, ale wielorazowych, które otrzymują od klienta. Warto zwrócić uwagę także na te kwestie, żeby robiąc coś dla siebie, zadbać również o środowisko! U nas możesz wybrać eko-pudełka na specjalne zamówienie.

Wszystkie